Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

200 μικροί σκακιστές πλημύρισαν το κλειστό του «Ροδίων Παιδεία» Κύριο

 
Με απόλυτη επιτυχία, ξεπερνώντας κάθε προηγούμενο σε συμμετοχές, διοργανώθηκαν το Σάββατο 23 και Κυριακή 24 Φεβρουαρίου,  οι προκριματικοί αγώνες,  του 25ου Πανελλήνιου Ατομικού Πρωταθλήματος Σκάκι.
Την εκδήλωση αυτή  συνδιοργάνωσαν ο σκακιστικός όμιλος Ρόδου «ΙΠΠΟΤΗΣ» και τα εκπαιδευτήρια « Ροδίων Παιδεία», υπό την αιγίδα της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας της Τοπικής Επιτροπής Αιγαίου και του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού.
Εντυπωσιακή η δυναμική παρουσία μικρών και μεγάλων, που δίνει κουράγιο στους υπεύθυνους του Σκακιστικού ομίλου Ρόδου «ΙΠΠΟΤΗΣ», για να συνεχίσουν την προσπάθεια, αφού όπως δήλωσαν μέσα σε διάστημα 4 χρόνων το σχολικό  πρωτάθλημα αποτελεί πλέον μία πολύ μεγάλη εκδήλωση.
Αξιοσημείωτη είναι τόσο η προσπάθεια των μικρών σκακιστών  για τη διάκριση αλλά και στο
«ευ αγωνίζεσθαι», όσος και των μεγάλων (γονιών και φίλων) για την υπομονή και κατανόησή τους.
Το ΔΣ του Σκακιστικού Ομίλου ρόδου «ΙΠΠΟΤΗΣ» ευχαριστεί το Γενικό Διευθυντή του Ροδίων Παιδεία κ. Κυριάκο Κυριακούλη αλλά και το προσωπικό του σχολείου για την συνδρομή τους στην διοργάνωση αλλά και την αμέριστη συμπαράσταση τους στο έργο που επιτελεί ο «ΙΠΠΟΤΗΣ».
Ευχαριστεί τους φίλους, του, μέλη του «ΙΠΠΟΤΗ» που επί 2ήμερο διετέλεσαν διαιτητές, αλλά και όλους τους μαθητές και γονείς για την αθρόα συμμετοχή τους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
 
Νηπιαγωγείο

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Περγαντής Νικόλας

7

21

28

2

Καστανάκης Σεβαστιανός

6

23

25

3

Γεωργίου Βασίλειος

5

21

22

4

Πέλεντ
Λίαμ

5

20

22

5

Στεργενάκη Νιόβη (1ο
Κορίτσι)

5

16

20 

6

Αγόρος
Ιωάννης


20

18½

7

Πολυχρονίου 
Γεώργιος Πανορμίτης


17½

17½

8

Μαστή
Σεβαστή

4

20

18

9

Μάγος
Σωτήριος

4

19½

19

10

Πρέκας
Νικήτας

4

18½

17

11

Βιτζηλαίος
Μανώλης

4

18

17

12

Καστανάκη
Ελευθερία

4

17

14

13

Σταυριανάκης
Αποστόλης

4

16

17

14

Μελένου
Κατερίνα

3

18

13

15

Καστρουνή
Ειρήνη Μαρία

3

17

13

16

Μακρής
Γεώργιος

3

16½

11

17

Λυκοπάντης
Χρύσανθος

3

15½

9

18

Νικολή
Ειρήνη Χριστίνα

3

14½

8

19

Παπαζαχαρίου 
Βασίλης

3

14

12

20

Καραπάνου
Βικτωρία

2

16

12

21

Μπελντέκου
Αθηνά

2

16

11

22

Μεϊμάρη
Αλίκη

2

15

9

23

Ιωαννίδης 
Ιάκωβος

2

13½

7

24

Βούλγαρης
Μανώλης

2

11½

4

25

Τουγουνζόγλου
Λευτέρης

1

15

6

26

Γιακουμής
Κωνσταντίνος

0

12½

0

27

Παπαθεοδωράκης
Ηλίας Εφραίμ

0

12½

0
 
Α΄Δημοτικού

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Διακίδης Τζώρτζης

7

22

28

2

Νικολής Πρόδρομος

6

21½

24

3

Ράμμος Ηλίας

5

22½

22

4

Παπαδημητρίου
Μανώλης

5

20

21

5

Εθυμίου Αγάπη (1ο Κορίτσι)

5

20

19 

6

Παντελίδη
Έλσα

5

19

20

7

Καλογήρου
Χρύσανθος

5

18½

18

8

Ζαχαριάς
Νικόλαος

4

23½

22

9

Συμιακός 
Σταύρος

4

21

19

10

Παπαντωνίου
Σωτήρης

4

21

17

11

Κακακιού
Θαρενή

4

20

18

12

Παγώνης
Αλέξανδρος

4

18½

15

13

Κατσογριδάκης
Γιώργος

4

18

20

14

Παρίσης
Νικόλαος

4

18

15

15

Κουσουρνά 
Μαρία

4

16½

13

16

Κριτσωτάκη
Φαίη

4

15½

12

17

Κώστας
Αθανάσιος

4

14½

13

18

Παπουρδάνος
Αγαπητός

3

19½

13

19

Παρικάκης
Εφραίμ

3

19

16

20

Κεφαλάς 
Χρήστος

3

17½

13

21

Σακομήτρου 
Όλγα

3

17

14

22

Παπαδόπουλος
Πέτρος

3

15½

9

23

Κουφομανώλης
Φίλιππος

3

14½

11

24

Ντούρος
Βασίλειος

3

14½

10

25

Κουκιά
Ραφαέλα

3

11½

9

26

Αποστολάκης
Χρήστος

2

17½

12

27

Καραπάνου
Ραφαέλα

2

14½

7

28

Λάγκαλη
Μαρία

2

11½

6

29

Γκάζκας
Παναγιώτης


13


30

Μαρίνος
Χρήστος


12


31

Πέρου
Δέσποινα Μιχαέλα

1

16½

6

32

Μηχαήλ
Σοφία

0

13

0

33

Κατσαράς
Γιώργος

0

11½

0
 
Β΄ Δημοτικού

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Παπαδόπουλος Παντελής

6

20

21

2

Ρούσος Αντώνιος

6

19½

25

3

Κακακιός  Λευτέρης


24

24

4

Διακοσταμάτης
Μιχάλης

5

24½

22

5

Σταματιάδης
Γρηγόρης

5

20½

19

6

Μάτσης
Κώνσταντίνος

5

17

18

7

Πάττας
Χρήστος

5

16½

18

8

Λεβέντης
Σταύρος

4

22

21

9

Πουλάκης
Στεφανίδης Στέφανος

4

22

18

10

Σκιώτης
Λάζαρος

4

21½

19

11

Τζεδάκης
Κωνσταντίνος

4

20

19

12

Καστρουνής
Σέργιος

4

17

17

13

Λώλου Χρυσάνθη (1ο κορίτσι)

4

15

16 

14

Καλεζάκης
Γεώργιος

4

14

14

15

Παπασταθόπουλος
Δημήτρης

4

14

14

16

Παπαγεωργίου 
Κοσμάς


18

18

17

Ρούσος
Μ. Αντώνιος

3

18

17

18

Λώλου
Εμμανουέλα

3

18

11

19

Κακογιάννη
Μελία

3

16½

13

20

Καρέρα
Ζαπάτα Μαρτίνα

3

16

12

21

Γεωργουδή
Χριστίνα

3

13½

9

22

Βούλγαρης
Γεώργιος

3

10½

8

23

Γεωργίου
Νικόλαος

2

17

9

24

Βούλγαρης
Θεοχάρης

2

15½

10

25

Στεφανάκη
Μαρία

2

13½

7

26

Κούρου
Μαριάννα

2

13

9

27

Νικήτα
Σοφία

1

14½

7

28

Βόνια
Γιλμάζ

0

12½

0
 
Γ΄ Δημοτικού

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Καλπακίδης Ντάνιελ

7

22½

28

2

Κατσαδώρος Κωνσταντίνος

6

20½

25

3

Νικήτας  Ιάσωνας


18½

22

4

Χατζησταματίου
Εμμανουέλα
(1ο Κορίτσι) 

5

18½

19 

5

Νάνεβ
Νίκολας

5

18½

18

6

Παπαγεωργίου
Σάββας Χάρης

5

16½

18

7

Μαρίνος
Απόστολος


24½

22

8

Ιγνατιάδου
Παναγιώτα

4

21

19

9

Κοντός
Γιιώργος

4

19½

19

10

Σαλπιγκτίδης
Ηλίας

4

19½

19

11

Γεμενετζής
Νίκος

4

18½

14

12

Τουβράς
Γεώργιος

4

18

18

13

Κοεντας
Αγγελος

4

16½

14

14

Κωνσταντάκη
Αλεξάνδρα

4

14½

13

15

Πετρά
Τσαμπίκα

3

19

15

16

Καλαϊτζή
Σουζάνα

3

18

14

17

Πέππας
Νικόλαος

3

17½

14

18

Κολλάτος
Τηλέμαχος

3

16

11

19

Κουκιά
Καθολική

3

15½

10

20

Μιχαήλ
Σταύρος

3

14½

12

21

Σαράντης
Αντώνης

3

14

13

22

Ντούρου
Παρασκευή

3

12½

10

23

Βασιλάκης
Παντελής


18

10½

24

Παρικάκης
Κωνσταντίνος


13


25

Κοζύρης
Δημήτρης

2

17½

11

26

Βάγγερ
Αντώνης

2

15

9

27

Αϊβάζης
Αναστάσιος

1

14½

3

28

Χαβέσος 
Νίκος

1

13½

5

29

Στεφανόπουλος
Γεώργιος

1

12½

4

30

Παπαγεωργίου
Γεώργιος

0

12½

0
 
Δ΄
Δημοτικού

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Ρούσος Σταμάτιος

7

20½

28

2

Ρούσος Μ.  Σταμάτης

5

20½

23

3

Τσιγάρο Γιάννη

5

18

21

4

Σκιώτη Αφροδίτη  (1ο
Κορίτσι)

5

13

15

5

Πουλάκης
Στεφανίδης Γεράσιμος


20½

18½

6

Χαλικάκης
Βασίλειος


18

18½

7

Κασλίογλου
Σερχάν Σελαχατίν

4

19½

16

8

Τρικοίλης
Γεώργιος

4

18

19

9

Λίτς
Γιώργος

4

16½

17

10

Μαστης
Εντγκαρ - Δημήτρης

4

13

13

11

Λάγκαλης
Θωμάς

3

20½

14

12

Παπαντωνίου
Δέσποινα

3

19

15

13

Κουσουρνάς
Μιχάλης

3

17½

7

14

Σκουμιού
Αργυρό


15

8

15

Αργυρού
Μαριλένα


14

6

16

Σμυρνής
Ηλίας

2

16½

12

17

Πόκκιας
Δημήτρης

2

16½

11

18

Κωσταλίας
Μανώλης


15½


19

Ανδρεάδη
Σπηλιανή Σεβαστή


13½


20

Βακιάνης
Κυριάκος

1

17½

7
 
Ε΄
Δημοτικού

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Φτακλάκης Κωνσταντίνος


20

27

2

Παγώνης Δημήτρης

6

22½

24

3

Βενιός Βαγγέλης


22½

21

4

Οθείτης
Ιωάννης

5

18

19

5

Κακάς
Πολύκαρπος

4

22½

20

6

Βιτζηλαίου Φαίδρα (1ο
Κορίτσι)

4

20½

16 

7

Καρπαθάκης
Γιάννης

4

19½

18

8

Μαριεττάκη
Ειρήνη

4

18

19

9

Πετράς
Βαγγέλης

4

17½

14

10

Λαζανάκης
Αντώνης

4

17

16

11

Παπαμάρκος
Αλέξανδρος

4

14½

15

12

Χρυσίδη
Ζωή

3

17

14

13

Κωσταλίας
Μιχάλης

3

16½

11

14

Φεϊζίδης
Δημήτρης

3

14½

11

15

Παλαιολόγου
Στέλα

3

14

15

16

Χατζησταματίου 
Σάββας

2

15½

7

17

Γρηγορίου
Νικόλαος

2

16

11

18

Διακογεωργίου
Αναστάσιος

1

12½

5

19

Ανανίας
Θοδωρής

1

14

4

20

Σάρλης
Κωνσταντίνος

0

12½

0

21

Γεωργούδη
Βασιλεία

0

12

0
 
ΣΤ΄
Δημοτικού

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Χαρακίδης Στέφανος

6

21½

27

2

Ζαχαριά Αικατερίνη (1ο
κορίτσι)

5

22

21 

3

Κολαϊνή Παντελίνα

5

21½

19

4

Μανιάς
Γεώργιος

5

20

21

5

Πρωτογεράκης
Μάνος

5

19

19

6

Κανελάκης
Χριστόφορος

4

17½

15

7

Γρηγορίου
Δημήτρης

4

16½

13

8

Σκουμιός

3

19½

15

9

Κοιλιά
Παρασκευή

3

16

11

10

Νικολαΐδης 
Νικόλαος

3

15

13

11

Κοιλιά
Νικολέτα

3

15

10

12

Νούσιος 
Αθανάσιος

2

13½

8

13

Νισύριου
Αντώνης

1

13

4
 
Γυμνάσια
και λύκεια έπαιξαν σε ενιαία κατηγορία, με γενική κατάταξη :

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Αλεβίζος
Αθανάσιος (Β΄Γ)

7

20½

28

2

Μαριεττάκης
Γιώργος (Α΄ Λ)

6

21

23

3

Φωτεινός
Εμμανουήλ (Α΄Γ)

5

20½

19

4

Γκίζης
Κωνσταντίνος (Α΄Γ)

4

21½

19

5

Τσίνας
Κωνσταντίνος (Γ΄Γ)

4

20½

18

6

Μεϊχανετζίδης 
Φιλήμων (Β΄Λ)

4

19½

15

7

Μιχαλοπούλου
Νίκη (Γ΄Γ)

4

16½

17

8

Παπαγεωργίου
Γεώργιος (Γ΄ Γ)


17

12

9

Φαλτσέτας
Χρήστος Μιχαήλ (Γ΄Γ)

3

17

14

10

Πέππας
Βαγγέλης (Β΄Λ)

3

17

13

11

Ταραλλής
Δημήτρης (Γ΄Γ)

3

15

12

12

Καράβας
Νικόλαος (Γ΄Γ)

3

12

9

13

Εμμανουηλίδης
Γρηγόρης (Β΄Λ)


14½

12

14

Κάντονεν
Κάλβιν (Α΄Γ)

2

14½

8

15

Αράπης
Μάριος (Α΄Γ)

2

13

5

16

Τσίκης
Βασίλης (Β΄Γ)

0

10

0
 
και
ειδική :
Α
΄Γυμνασίου

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Μαριεττάκης Γιώργος (Α΄ Λ)

6

21

23

2

Κάντονεν Κάλβιν (Α΄Γ)

2

14½

8

3

Αράπης Μάριος (Α΄Γ)

2

13

5
 
Β΄
Γυμνασίου

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Αλεβίζος
Αθανάσιος (Β΄Γ)

7

20½

28

2

Τσίκις
Βασίλης (Β΄Γ)

0

10

0
 
Γ΄
Γυμνασίου

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Τσίνας Κωνσταντίνος (Γ΄Γ)

4

20½

18

2

Μιχαλοπούλου Νίκη (Γ΄Γ) (1ο
κορίτσι)

4

16½

17 

3

Παπαγεωργίου Γεώργιος (Γ΄ Γ)


17

12

4

Φαλτσέτας
Χρήστος Μιχαήλ (Γ΄Γ)

3

17

14

5

Ταραλλής
Δημήτρης (Γ΄Γ)

3

15

12

6

Καράβας
Νικόλαος (Γ΄Γ)

3

12

9
 
Λύκειο

Rg.

Name

Pkte

BH.

Fide

1

Μαριεττάκης Γιώργος (Α΄ Λ)

6

21

23

2

Μεϊχανετζίδης  Φιλήμων (Β΄Λ)

4

19½

15

3

Πέππας Βαγγέλης (Β΄Λ)

3

17

13

4

Εμμανουηλίδης
Γρηγόρης (Β΄Λ)


14½

12
 
Τελευταία τροποποίηση στις
Σακελλάρης Ν. Τρικοίλης   info@argokalymnos.gr

Έκθεση εικόνων

Η Αργώ της Καλύμνου - καθημερινή ηλεκτρονική ενημέρωση