28Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΙΑΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ
ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΥΜΝΙΩΝ - ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
28Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΙΑΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ |
||||||||||||
Ημέρα |
Ώρα |
ΣΧΗΜΑ |
ΕΡΓΟ |
Αίθουσα |
||||||||
ΠΕΜΠΤΗ 13/10 |
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου |
«Κοντζές και Διωματάρης» του Γιάννη Νιωτάκη |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
||||||||
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Λέρου |
«Φαύστα» του Μποστ |
Θεατράκι του Δήμου |
|||||||||
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 14/10 |
18.00 |
Εγκαίνια έκθεσης κοστουμιών Θεατρικής Ομάδας Καλύμνου |
"Gallery" Πεζόδρομος Πατήθριες-Πόθια |
|||||||||
19.00 |
Τελετή Έναρξης |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
||||||||||
19.30 |
acTa-Θεατρικό Εργαστήρι Κω |
«Χαροτολογώντας» σύνθεση acTa |
||||||||||
21:30 |
Καλύμνικο γλέντι στο Βαθύ |
|||||||||||
ΣΑΒΒΑΤΟ 15/10 |
11.00 |
Σύλλογος Γυναικών Χίου |
«Η θλιμμένη μαριονέτα» της Φένιας Μάγιου |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|
|||||||
13:00 |
Παρέλαση θεατρικών ομάδων στην πόλη |
|||||||||||
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου |
«Το αταίριαστο ζευγάρι » του Ν. Σάιμον |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|||||||||
21.00 |
Θεατρική Ομάδα Χίου |
«Ρε, πού πάμε;» μονόπρακτα των Δ. Κεχαΐδη, Ν. Περέλη, Κ. Μουρσελά |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
ΚΥΡΙΑΚΗ 16/10 |
11.00 |
Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «ΑΠΟΛΛΩΝ» |
«Κωμοδύσσεια» της Μαρίας Κίτρα |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
||||||||
18.00 |
Θεατρική Σκηνή των Παραλόγων |
«Τρία μονόπρακτα» του Αντον Τσέχωφ |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|||||||||
21.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Χρουσσών–θεατρική Ομάδα |
«Οίκος Ενοχής» των Μ. Ρέππα –Θ. Παπαθανασίου |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
ΔΕΥΤΕΡΑ 17/10 |
10.00 |
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις |
Elena Village |
|||||||||
18.00 |
Θεατρική Ομάδα Πάτμου |
«Το δείπνο των ηλιθίων» του Francis Veber |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|||||||||
21.00 |
Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής» |
«Γκρουπ Θέραπι» του Laurent Baffie |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
ΤΡΙΤΗ 18/10 |
17:00 |
Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ) |
«Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη |
Ανοικτό Θέατρο Χώρας |
||||||||
20.00 |
Θεατρική ομάδα DUENDE |
«Το Μαύρο κουτί» του Γιώργου Ηλιόπουλου |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
ΤΕΤΑΡΤΗ 19/10 |
10.00 |
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις |
Elena Village |
|||||||||
18.00 |
Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος» |
«Μόλις χώρισα» |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
21:00 |
Θεατρική Ομάδα Τήνου «Θεατροποιείο» |
«Υπό έλεγχο» του Frederic Soontag |
Θεατράκι του Δήμου |
|||||||||
23:00 |
Variete από τη θεατρική Ομάδα Καλύμνου |
Bar del mar |
||||||||||
ΠΕΜΠΤΗ 20/10 |
11:00 |
Αρχαιολογικός περίπατος στην πόλη και τα μουσεία |
||||||||||
20.00 |
Θεατρική Ομάδα Σάμου |
«Βόυτσεκ» του Γκέοργκ Μπύχνερ |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
23.00 |
ΜΕΑΣ Λήμνος |
«Κόκκινο βελούδο» των Sam Bobrick – Ron Clark |
Θεατράκι του Δήμου |
|||||||||
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/10 |
10.00 |
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις |
Elena Village |
|||||||||
12.00 |
Πατμιακή Σκηνή |
«Η κοιμωμένη ξύπνησε» της Ξ. Καλογεροπούλου – Θ. Μοσχόπουλου |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|||||||||
20.00 |
Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι» |
«BENT» του Μάρτιν Σέρμαν |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
ΣΑΒΒΑΤΟ 22/10 |
12:00 |
Διασκευή του παραμυθιού του Αντώνη Παπαθεόδουλου «Οι καλοί και οι κακοί ιππότες» από τη Θ.Ο.Κ. στο κάστρο της Χρυσοχεριάς |
||||||||||
18.00 |
«Νηρέας» Πάρου |
«4 δωματια»σε διασκευή Ασπασίας Κωβαίου |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|||||||||
21.00 |
Λαϊκή Σκηνή Άνδρου |
«Οι Φόνισσες της Παπαδιαμάντη» των Α. Ρήγα, Δ. Αποστόλου |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
|||||||||
23:30 |
Αιγαιοπελαγίτικη Συνάντηση χορών & γεύσεων |
|||||||||||
ΚΥΡΙΑΚΗ 23/10 |
10.00 |
Συζήτηση μεταξύ των ομάδων για τις παραστάσεις |
Elena Village |
|||||||||
18.00 |
Προοδευτική Εκπολιτιστική Κοινωνική Ένωση Βροντάδου (ΠΕΚΕΒ) |
«Σουσου…δ(η)είγματα" της Ηρώς Αναστασάκη |
Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου |
|||||||||
20.30 |
Τελετή Λήξης |
Χώρος Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”) |
||||||||||
21.00 |
Αναγνωστήριο Αγιάσου Λέσβου «Η Ανάπτυξη» Πειραματική Σκηνή |
«Το μεγάλο μας τσίρκο» του Ι. Καμπανέλλη |
||||||||||