Η Αργώ της Καλύμνου - Καθημερινή ηλεκτρονική ενημέρωση για την Κάλυμνο και τα γύρω νησιά

Switch to desktop

Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

28Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΙΑΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ Κύριο

ΔΗΜΟΣ ΚΑΛΥΜΝΙΩΝ - ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟΥ ΘΕΑΤΡΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ

 

28Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΩΝ ΘΙΑΣΩΝ ΑΙΓΑΙΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ

Ημέρα

Ώρα

ΣΧΗΜΑ

ΕΡΓΟ

Αίθουσα

ΠΕΜΠΤΗ

13/10

18.00

Θεατρική Ομάδα Αδελφότητας Κρητών Ρόδου

«Κοντζές και Διωματάρης» του Γιάννη Νιωτάκη

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

21.00

Θεατρική Ομάδα Λέρου

«Φαύστα» του Μποστ

Θεατράκι του Δήμου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

14/10

18.00

Εγκαίνια έκθεσης κοστουμιών Θεατρικής Ομάδας Καλύμνου

"Gallery" Πεζόδρομος Πατήθριες-Πόθια

19.00

Τελετή Έναρξης

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου (πρώην “By night”)

19.30

acTa-Θεατρικό Εργαστήρι Κω

«Χαροτολογώντας»  σύνθεση acTa

21:30

Καλύμνικο γλέντι στο Βαθύ

ΣΑΒΒΑΤΟ

15/10

11.00

Σύλλογος Γυναικών Χίου

«Η θλιμμένη μαριονέτα» της Φένιας Μάγιου

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου           (πρώην “By night”)

 

13:00

Παρέλαση θεατρικών ομάδων στην πόλη

18.00

Θεατρική Ομάδα Νάουσας Πάρου

«Το αταίριαστο ζευγάρι » του Ν. Σάιμον

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

21.00

Θεατρική Ομάδα Χίου

«Ρε, πού πάμε;» μονόπρακτα των Δ. Κεχαΐδη, Ν. Περέλη,  Κ. Μουρσελά

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου             (πρώην “By night”)

ΚΥΡΙΑΚΗ

16/10

11.00

Θεατρικός Πολιτιστικός Όμιλος Σύρου «ΑΠΟΛΛΩΝ»

«Κωμοδύσσεια» της Μαρίας Κίτρα

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου              (πρώην “By night”)

18.00

Θεατρική Σκηνή των Παραλόγων

«Τρία μονόπρακτα» του Αντον Τσέχωφ

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

21.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Χρουσσών–θεατρική Ομάδα

«Οίκος Ενοχής» των Μ. Ρέππα –Θ. Παπαθανασίου

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου        (πρώην “By night”)

ΔΕΥΤΕΡΑ 17/10

10.00

Συζήτηση  μεταξύ των ομάδων για  τις παραστάσεις

Elena Village

18.00

Θεατρική Ομάδα Πάτμου

«Το δείπνο των ηλιθίων» του Francis Veber

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

21.00

Θεατρικός Όμιλος Σύρου «Ο Σουρής»

«Γκρουπ Θέραπι» του Laurent Baffie

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου           (πρώην “By night”)

ΤΡΙΤΗ

18/10

17:00

Ερασιτεχνικός Όμιλος Καλλονής Λέσβου (ΕΘΟΚ)

«Λυσιστράτη» του Αριστοφάνη

Ανοικτό Θέατρο Χώρας

20.00

Θεατρική ομάδα DUENDE

«Το Μαύρο κουτί» του Γιώργου Ηλιόπουλου

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου             (πρώην “By night”)

ΤΕΤΑΡΤΗ

19/10

10.00

Συζήτηση  μεταξύ των ομάδων για  τις παραστάσεις

Elena Village

18.00

Πολιτιστικός Σύλλογος Πάρου «Αρχίλοχος»

«Μόλις χώρισα»

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου         (πρώην “By night”)

21:00

Θεατρική Ομάδα Τήνου «Θεατροποιείο»

«Υπό έλεγχο» του Frederic Soontag

Θεατράκι του Δήμου

23:00

Variete από τη θεατρική Ομάδα Καλύμνου

Bar del mar

ΠΕΜΠΤΗ 20/10

11:00

Αρχαιολογικός περίπατος στην πόλη και τα μουσεία

20.00

Θεατρική Ομάδα Σάμου

«Βόυτσεκ» του Γκέοργκ Μπύχνερ

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου            (πρώην “By night”)

23.00

ΜΕΑΣ Λήμνος

«Κόκκινο βελούδο» των Sam Bobrick – Ron Clark

Θεατράκι του Δήμου

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/10

10.00

Συζήτηση  μεταξύ των ομάδων για  τις παραστάσεις

Elena Village

12.00

Πατμιακή Σκηνή

«Η κοιμωμένη ξύπνησε» της Ξ. Καλογεροπούλου –                           Θ. Μοσχόπουλου

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

20.00

Θεατρική Ομάδα Μυτιλήνης «Οι Άστεγοι»

«BENT» του Μάρτιν Σέρμαν

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου             (πρώην “By night”)

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/10

12:00

Διασκευή του παραμυθιού του Αντώνη Παπαθεόδουλου «Οι καλοί και οι κακοί ιππότες» από τη Θ.Ο.Κ. στο κάστρο της Χρυσοχεριάς

18.00

«Νηρέας» Πάρου

«4 δωματια»σε διασκευή Ασπασίας Κωβαίου

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

21.00

Λαϊκή Σκηνή Άνδρου

«Οι Φόνισσες της Παπαδιαμάντη»  των Α. Ρήγα, Δ. Αποστόλου

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου            (πρώην “By night”)

23:30

Αιγαιοπελαγίτικη Συνάντηση χορών & γεύσεων

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

23/10

10.00

Συζήτηση  μεταξύ των ομάδων για  τις παραστάσεις

Elena Village

18.00

Προοδευτική Εκπολιτιστική Κοινωνική Ένωση Βροντάδου (ΠΕΚΕΒ)

«Σουσου…δ(η)είγματα" της Ηρώς Αναστασάκη

Αμφιθέατρο 1ου Γυμνασίου Καλύμνου

20.30

Τελετή Λήξης

Χώρος  Πολιτιστικών Συναντήσεων Καλύμνου        (πρώην “By night”)

21.00

Αναγνωστήριο Αγιάσου Λέσβου «Η Ανάπτυξη» Πειραματική Σκηνή 

«Το μεγάλο μας τσίρκο» του Ι. Καμπανέλλη

                         

Προσθήκη σχολίου

Βεβαιωθείτε ότι έχετε συμπληρώσει όλα τα πεδία με το (*). Η Αργώ της Καλύμνου διατηρεί το δικαίωμα ελέγχου των σχολίων πριν την ανάρτησή τους. Τα ανάρμοστα και προσβλητικά σχόλια δεν θα δημοσιεύονται.

Η Αργώ της Καλύμνου - καθημερινή ηλεκτρονική ενημέρωση

Top Desktop version