Logo
Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

10 κόμματα στη Δωδ/νησο, 7 με Καλύμνιους υποψ.

Στη Δωδεκάνησο, για τις επικείμενες εκλογές της 25ης Ιανουαρίου,

κατέβασαν ψηφοδέλτια 10 κόμματα. Από αυτά υποψήφιους Καλύμνιους έχουν τα 7 κόμματα. Δεν έχουν Καλύμνιο υποψήφιο ο ΣΥΡΙΖΑ, το ΚΙΔΗΣΟ και η ΑΝΤΑΡΣΥΑ.  

 

Τα κόμματα και οι Καλύμνιοι υποψήφιοι είναι: 

 

ΣΥΡΙΖΑ:  (κανένας)

ΝΔ:   Αγγελος Καλαθιανάκης  

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ:  Γιώργος Κατσοτούρχης   

ΚΚΕ:   Σακελλάρης Χούλλης

ΑΝΕΛ:   Σεβαστός Κορφιάς

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ:   Αμοργίνου  Κωνσταντίνα

ΠΑΣΟΚ:   Κατερίνα Βουρεξάκη  

ΚΙΔΗΣΟ:   (κανένας)

ΔΗΜΑΡ-ΠΡΑΣΙΝΟΙ:  Γιώργος Παλαμαριζής & Γιάννης Διαμαντής

ΑΝΤΑΡΣΥΑ:  (κανένας)

***

Αναλυτικά τα ψηφοδέλτια της Δωδεκανήσου έχουν ως ακολούθως:

 

ΣΥΡΙΖΑ  (Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς)

1.   Βαλατσού Μαρία (Ρόδος)

2.   Γάκης Δημήτριος (Ρόδος)

3.   Καματερός Ηλίας (Κως)

4.   Κάσδαγλης Χριστόφορος (Ρόδος)

5.   Κατσιβέλη Ματίνα (Λέρος)

6.   Λουιζίδης Αλέξανδρος  (Ρόδος)

7.   Σαντορινιός Νεκτάριος (Ρόδος)

 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1.  Δράκος Στέφανος
2.  Ιατρίδη Τσαμπίκα (Μίκα)
3.  Καλαθιανάκης Άγγελος (Κάλυμνος)
4.  Κόνσολας Εμμανουήλ (Ρόδος)
5.  Κρητικός Ιωάννης (Κως)
6.  Παππάς Ιωάννης Ρόδος

7.  Υψηλάντης Βασίλειος-Νικόλαος

 

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ 

1.   Δαβιλά Τζίνα δημοσιογράφος

2.   Κατσοτούρχης Γιώργος (Κάλυμνος)

3.   Λιαγούρης Γιάννης 

4.   Μανουσάκης Στάθης 

5.   Τσακίρη Κική 

6.   Φωκά Αναστασία 

 

ΚΚΕ

1.  Γιαννόπουλος Κων/νος (Ρόδος)

2.   Κουντούρη Θεανώ (Ρόδος)

3.  Μακρή Κυριακή (Ρόδος)

4.  Πότσος Καλέτος (Ρόδος)

5.  Σακελλαρίου Βασίλειος (Κως)

6.  Χατζηγιάννη Μαρία (Ρόδος)

7.  Χούλης Σακελλάριος (Κάλυμνος) 

 

ΑΝΕΛ (Ανεξάρτητοι Έλληνες)

1.   Πάνος Καμμένος
2.   Μαρία Αγγέλου  (Ρόδος)

3.   Θωμάς Γεννάδης  (Ρόδος)

4.   Μιχάλης Μπαλλάς (Ρόδος)

5.   Αντώνης Γκιντιζές (Κως)

6.   Σεβαστός Κορφιάς (Κάλυμνος)

7.   Γιάννης Παλαπουγιούκ (Λέρος)

 

ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1.   Αγγελόπουλος Μιχαήλ 

2.   Αμοργίνου Κωνσταντίνα ( Κάλυμνος)
3.   Γαραντωνάκης Στυλιανός 

4.   Λυμπεροπούλου Αικατερίνη 

5.   Σπυρίδης Σάββας

6.   Χριστοδούλου Ευάγγελος Δικηγόρος

 

 

ΠΑ.ΣΟ.Κ.  (Βενιζέλος)

1.   Αντωνίου Δήμητρα (Ρόδος)

2.   Βουρεξάκη Αικατερίνη (Κάλυμνος)

3.   Καλοπίτας Βάιος (Ρόδος)

4.   Κανταρτζής Νικόλαος (Κως)

5.   Κρεμαστινός Δημήτριος (Ρόδος)

6.   Γιάννης Χαροκόπος  (Κάρπαθος)

7.  Μπαταρής Θεοδόσης (Ρόδος)

 

ΚΙΔΗΣΟ (Κίνημα Δημοκρατών-Σοσιαλιστών, Γ. Παπανδρέου)

1.   Διακομανώλη Αρχοντούλα

2.   Ηρακλείδης Αριστοτέλης

3.   Καραγιάννης Θεόδωρος (Ρόδος)

4.   Παπαζαχαρίου Μαρία (Κως)

5.   Χανιώτης Μιχάλης (Κάρπαθος)

6.   Χατζηστέργου Αρετή (Κως)

 

ΔΗΜΑΡ-ΠΡΑΣΙΝΟΙ

1.   Διαμαντής Γιάννης (Κάλυμνος)

2.   Κοκώνη Καλλιόπη (Πάτμος)

3.   Μίχας Νικόλαος (Πάτμος)
4.   Παλαμαριζής  (Κάλυμνος)
5.   Παπακυριακόπουλος  (Ρόδος)

 

ΑΝΤΑΡΣΥΑ  (Αντικαπ. Αριστ.  Συνεργ.  για την Ανατροπή)

1.   Ανδριοπούλου Σταυρούλα 

 2.  Βλάσση Αναστασία 

 3.  Καΐκης Άρης 

 4.  Λαγωνικού Φωτεινή 

5.   Μαυρομάτης Παναγιώτης 

 6.  Μαχραμάς Χρήστος 

 7.  Μιχαλοπούλου Ελένη      

Τελευταία τροποποίηση στις
Σακελλάρης Ν. Τρικοίλης   info@argokalymnos.gr

2 σχόλια

Η Αργώ της Καλύμνου - καθημερινή ηλεκτρονική ενημέρωση